Čtyřhlavá saň na cestě za mezinárodní ostudou, den sedmý a osmý: Poslední večeře Pažouta

Den sedmý

Dovolená den sedmý3
Čert vem moře a mušle… Traktor je nej!

Máme před sebou poslední den dovolené. Už ráno vyhlašuji všeobecnou povinnost si celý den užít a Pažout nám k tomu lítostivě u každé činnosti připomíná, že TOHLE máme naposledy. Především to poslední snídaňové šampáňo nesl hodně špatně.

Dostala jsem senzační nápad jít na pláž dnes brzy (rozuměj před desátou). Když je to naposledy! Tak jsme tedy vyrazili už v osm. Doufala jsem, že kvůli nám by mohlo být to pověstné andaluské azuro od rána do večera, ale místo toho jsme si razili cestu mlhou a zimou.

O půl hodiny později: Čtyři zmrzliny se klepou na břehu moře a vydávají se vražednou rychlostí vstříc nákupům. Posledním nákupům, aby bylo jasno. Pětiminutový pěší úsek my zdoláváme asi tak čtyři hodiny, ale po hromadě nářků a fňukání jsme na místě.

Dovolená den sedmýTak jo. Kupodivu jsem si pořídila krásné botky a šaty v krámku se suvenýry nedaleko hotelu. Jsem zkrátka politováníhodný buran, jak už padlo v diskuzi pod jiným článkem, a přiznávám to. Chybí už jenom ponožky v sandálích. Prosím, zažádejte o uzavření státních hranic pro nás venkovské buráky, ať nemůžeme dělat další zahraniční ostudu a špatně reprezentovat naší domovinu!

Jde o to, že ty boty jsou fakt boží. A i ty šaty. Jako od Desigualu, akorát o třicet euro levnější. Prostě výhodnej kauf a vůbec… Nejmíň rok si žádné další boty nekoupím, namouduši!

Pak přišel na řadu poslední bazén. Valja se tetelila blahem a okamžitě vyběhla ke svým nově získaným kamarádům a adoptivním rodičům. Jen tak mimochodem zjišťuju, že ji značná část lidí zná jménem. A jako by jí to bylo snad málo, přifaří se tu k jedné španělské rodince, tu k druhé rodince a se suverénním „Hola!“ bere dětem jejich hračky, zatímco jejich rodičům anglicky sděluje jméno své i svého bratra, věk, adresu, počet nafukovaček a další důležité věci.

Pažout sedí u baru a se slzou v oku pije svoje poslední pivo.

Poslední večeře nebyla o nic méně deprimující. Pažout jako Ježíš rozděluje chléb a víno.

Den osmý

Teď už jenom v bodech, ať vás nenudím. To nejlepší v kostce:

  • Na letišti jsme potkali pána, který při minulém letu měl tu smůlu a seděl před námi. S obavami si nás změřil a ptá se: „Jakou máte řadu?“ Na naši odpověď, že sedmou, se ozvalo hlasité jásání: „Joooooo! Já mám třináctku! Výhraaaa!“ Tedy vážně nevím, co mu vadilo na té minulé masáži zad a šíje…
  • Cesta byla tentokrát nečekaně klidná, neboť Eliáš spal. Zato se ale udělalo špatně Pažoutovi. Dneska by ten pán skoro vyhrál, kdyby býval seděl před námi!
  • Na letišti v Praze jsme dostali kufry 1) zničené, 2) mokré a 3) asi po hodině a půl čekání. Na reklamacích nám oznámili, že se na letišti zrovna vyrojily včely, tak je museli postříkat vodou. Proto ty mokré kufry. To má logiku, ne?Dovolená den sedmý2

 

Facebook Comments