Chci hrát na kytaru

Učíte se hrát na kytaru svépomocí a stále nevíte, jak se poprat se záhadami mezi šesti strunami? 

Rádi byste se naučili hrát na kytaru správně, tak, aby pro vás hraní bylo radostí a ne utrpením?

Je vaším snem hrát na kytaru, ale nemůžete se dokopat k prvnímu kroku a začít hrát? Potom jste zde správně 🙂 

Tento průvodce je tu pro všechny, kdo se chtějí naučit hrát na kytaru. Ať už poprvé nebo opakovaně. Dozvíte se pár nezbytností, bez kterých to nejde. 

Například jak kytaru naladit, jak se vyznat v notách, ve strunách, jak správně sedět u nástroje a nakonec si společně doprovodíme jednoduchou písničku.

Seriál Kytara z gauče

Když mi to rozvrh dovolí (zdráhám se říci občas, neboť je to o dost méně často, než bych chtěla), přidávám na svůj youtube kanál výuková videa, kde rozebírám nějakou konkrétní problematiku hry na kytaru. 

Videa nejsou koncipována jako ucelený kurz, jsou spíš jako vysvětlení pro samouky, kteří si neví s něčím rady nebo si hledají doplňující informace. 

Pokud shledáte videa zajímavými, budu vděčná za odběr, sdílení, komentář, zkrátka cokoliv, co mi dodá energii, abych pokračovala dál. 

Náměty na další videa jsou rovněž vítány. 🙂

Online kurz hry na kytaru pro dospělé začátečníky

Komplexní kurz, který položí základy vaší kytarové hře jak z oblasti klasické hry, fingerstyle nebo kytarových doprovodů.

Minikurz kytarových doprovodů

Chcete si umět zahrát písničku k táboráku?

V minikurzu hry na kytaru se naučíte sled několika základních akordů a univerzální rytmus pro jednoduchý doprovod písní.
Dozvíte se užitečné tipy a vychytávky, které vám usnadní hraní.

Online lekce kytary a zpěvu

Chcete se systematicky posouvat a nemůžete docházet na fyzické lekce? Není problém, pojďte vyzkoušet lekce online.

Kdo vás bude učit?

Jmenuju se Eliška a jsem kytarová úča. Hra na kytaru je mou velkou vášní. Mám zkušenost s výukou malých dětí od 6 let až po dospělé. 

Soustředím se na správné držení rukou, tvorbu kvalitního tónu a zažití těchto základních aspektů hry na kytaru. Zaměření výuky je zpravidla na klasickou kytaru a hru z not (vybrnkávání). Hra písniček pomocí akordických značek není mým oborem. Ale každý styl hraní se opírá o stejný základ a tím je právě klasická kytara.