Zoubečková víla

zoubeckova-vila-2 Je to tak. Byli jsme okradeni.

A co víc, byli jsme okradeni fantasmagorickou představou, kterou nám s Pažoutem v dětství nikdo nedopřál. Ta fatamorgána obchází vyčerpané rodiče a po nocích jim krade peníze, aby je uložila dětem pod polštář výměnou za zkrvavený oslizlý mléčný zub.

Ano, byli jsme okradeni zoubečkovou vílou.

Kdo tenhle ksindl vymyslel? Mně to namouduši rodiče dokázali zatajit, takže jsem si ten kus zuboviny  mohla tak maximálně dát do obalu od kindervajíčka a schovat si ho na památku.

zoubeckova-vila1
WANTED! Popis pachatele při činu. V případě jakýchkoliv informací volejte neprodleně linku psychiatrické nemocnice.

A nakonec se to moje dítě stejně odněkud dozvědělo, že jakási zoubečková víla má přinést peníze za každý vypadlý zoubek. Několikrát jsem ji podrobila výslechu, ale marně. Maximálně jsem z ní vyrazila, že to ví od nějakého Pepy. Nevím sice, jestli je ten Pepa reálný nebo smyšlený, ale nemám ho ráda.

Takže zoubečková víla nám čmajzla už stovku. Pokud se mé neochvějné matematicko-biologické znalosti nemýlí, zbývá ještě dvanáct zubů, než bude mít naše mladice dospělácký chrup. Když každý zub vynásobíme padestátikorunou, hází to krásných šest stovek, o něž budeme v budoucích letech okradeni. A to se vyplatí.

Nezbývá než doufat, že mi to ta potvora zoubečková víla jednoho dne oplatí a za každý odchozí zub vyplázne alespoň pětikilo.

 

Facebook Comments