Velikonoční zastaveníčko

IMG_8060[1]Velikonoce jsou definitivně za námi a proto se přímo nabízí takové malé ohlédnutí.

Co je na Velikonocích nejhorší? No podle mě všechno. Začne to tím, že se po jinak pěkném a vkusném obydlí začnou rozmáhat všelijaké kýče. Tu a tam nějaký ten zajíček, vajíčko, věnec. Prostě to, co vašim dětem strčí do ruky některá babička a už se toho nezbavíte. Nebo taky to, co vaše děti vezmou u jiných na návštěvě, protože zkrátka TOHLE vajíčko nutně potřebují i s hejnem kuřátek kolem.

Ve chvíli, kdy už není co ukrást u cizích a děti si všechny válečné trofeje hrdě donesou až na místo předem určené, obvykle nastává čas na zdobení vajec. To je taková předzvěst posledního a zároveň nejhoršího dne Velikonoc. Psychicky se na něj můžete připravovat hned poté, co bezpečně uložíte do lednice všechna vejce, která se podařilo během barvení udržet vcelku (to znamená tak zhruba polovinu). Vhod přijde lahvinka dobrého vína nebo dvě.

Na Velikonoční pondělí je třeba vstát co nejdřív, abyste si stihli užít chvíli klidu, než to čóro vypukne. Jestli máte před sebou dlouhou trasu jako my, doporučuju menší rozcvičku. Brzy poté následuje zásadní otázka: jak se vyhnout nežádoucímu alkoholu? Pro mě jakožto ženský doprovod koledujících dětí připadá v úvahu buď předstírané těhotenství nebo předstíraná nezletilost. Přiznejme si upřímně, že druhá možnost je u mě reálnější. Možná bych je ještě mohla spojit v jednu výmluvu. Ovšem nevím, jestli by zbouchnutá šestnáctka nepřivodila v tento sváteční den někomu infarkt.

Tak či onak, úspěšné vyhýbání se alkoholu (nebo alespoň eliminování na naprosté minimum) je posledním a možná nejdůležitějším článkem, pokud se máte po skončení dlouhého pochodu s ukňouranými smráďaty ještě ke všemu vyšplhat zase zpátky domů.

Ale nakonec jsme to všechno zvládli. A závěrem taková malá velikonoční statistika:

 

Počet vajíček odcizených na návštěvě: 18. Z toho nezvěstných: 4.

Počet kuřátek odcizených na návštěvě: 9. Z toho nezvěstných: 3.

Počet zajíců odcizených na návštěvě: 2.

Kolikrát jsem vytáhla občanku na koledě, když mi nechtěli nalít: málem jednou.

Počet lidí, kteří nás nejspíš už nikdy na návštěvu nepozvou: hodně.

Počet babiček, které se v průběhu dubna z nějakého záhadného důvodu odeberou do lázní: 2.

 

Tak zase za rok.

 

 

Facebook Comments