O mně

Ahoj,

jmenuju se Eliška Neužilová Kovalská a jsem autorkou tohoto webu. S patřičnou hrdostí musím konstatovat, že jsem přežila celý jeden rok, kdy jsem byla JEN na mateřské a nechodila jsem ani do práce ani do školy. Ve chvíli, kdy mi začalo šplouchat na maják a psychiatrická léčebna v Bohnicích se závratnou rychlostí přibližovala k nám domů, rozhodla jsem se zaujmout obrannou pozici. Překonat svou přirozenou antipatii k technologickým vymoženostem dnešní doby sice nebylo snadné, ale po pár týdnech nadávání a usilovné dřiny se mi podařilo založit webové stránky.

Dále jsem učinila jeden šílený krok a to návrat k procesu vzdělávání, tentokrát raději z té druhé strany – jako úča. Protože jak všichni jistě víme, je snadnější komandovat druhé než sebe.  😀

Byla jsem velmi mladá, když jsem se stala poprvé matkou. Myslím, že ani v den porodu se má rodina ještě nevzpamatovala z šoku, který jsem jim připravila – totiž že jsem zahodila (tolik pravděpodobnou :-)) vidinu kariéry operní pěvkyně a silně ohrozila svá studia na konzervatoři. No zkrátka rodiče infarkt, manžel jakbysmet jen já byla jeden rozhozenej hormon.

A jako by toho nebylo málo, o čtyři roky později jsem si celou tu komedii s dítětem zopakovala znovu.

Ovšem ve stereu už se ta poporodní deprese snáší o dost hůř, to musím uznat. O tom se už ostatně můžete dočíst v mých článcích.

Přeju pěkné počteníčko.  🙂