Nudlová party hard

Už k nám zase dorazilo moje nejoblíbenější období. Období nudlí, řevu, kašlíčků, odsávačky, řevu, průjmíčků, sirupu na kašel rozpatlanýho po podlaze, nespavosti a říkala jsem už řevu?

Rostou nám zoubky, bolí nás v krku a máme rýmičku s kašlíčkem.

To prosím pěkně není mateřský plurál. Nevím, proč má moje tělo zapotřebí takový projev masochistické solidarity, ale je to tak. Vždycky, ale skutečně pokaždé, když mladému rostou zuby, povyroste i mně kus moudráku. A světe div se – on už má dvanáct zubů, jen já pořád ještě nejsem dost moudrá!

Je to taky čas extra silného espressa, coca-coly a nutelly.

Čas, kdy zadávám do gůglu „Jak uvařit makovice“.

Čas tekuté stravy, jelikož tu hubu prostě neotevřu. Dokonce ani když potřebuju seřvat ty dva čerty a to už je fakt zlý. Exitus. Možná i exodus. Záleží na tom, jak dlouho to trvá.

Čas Krtečka běžícího nonstop ve dne v noci.

To mě momentálně deprimuje asi nejvíc. Že se nevyspím v noci a ráno vstávám ve tři, na to už si zvykám. Ale že u toho musí v televizi neustále strašit ten malej černej zmetek, na to si zvyknout nemůžu. Ono to dítě zkrátka potřebuje pouštět pořád dokola jedno a to samý DVD s Krtkem, u nás známé pod názvem „tete hají“ (krtek v hlavním menu leží – pozn. red.). Vlastně chce jen jeden díl a pak hlavní menu, na to se vydrží koukat dobu.

Prostě Best of Krtek podle Protivsona juniora. Krtek pirát silnic, Krtek s peršanem, Krtek a slepice s kanibalskými sklony, Krtek proutkař na Sahaře a ještě s vlastní helikoptérou… Jen to píšu a mám z toho depresi. Asi z toho začnu skládat další básničku.

Hudbu k tomu otravnýmu Krtkovi z fleku přezpívám od začátku do konce a pak zase od konce na začátek. V několika tóninách. A zkus tam propašovat jiný DVD, matko. To něco zažiješ! Spustím takovej tyjátr, že to vzbudí nejen starýho Protivsona, ale ještě k tomu sousedovic krávu a kohouta k tomu. Možná i krtka na zahradě.

Je to taky čas, kdy vyplouvá na povrch alergie na horizontální polohu. Ve vertikálu u mě na rameni by pán chrněl jako o život. Ale v postýlce to ne-e, to by ho něco ukouslo. Dokonce je schopný ze zdánlivě tvrdé dřímoty se rázem probrat v usilovný a ušitrhající řev, jakmile se jen vydám směrem k pokojíčku.

Jdu si namixovat banán. Možná přidám i sirup na kašel a pár paralenů. Máme toho dost.

IMG_7258
Pharma arzenál
Facebook Comments

1 názor na “Nudlová party hard”

  1. Odvar s hřebíkem. Nej hřebíček naložený v pochoutce jako je vodka, slivka ….

Diskuse uzavřena.